Proč fotíme v režimu TFP

January 23, 2017

Režim TFP (time for print) znamená, že spolupráce v týmu probíhá bez vzájemných finančních závazků. Odměnou modelkám jsou vybrané retušované fotografie pro jejich prezentaci, odměnou vizážistkám jsou fotografie jejich výtvorů (modelek) a k tomu většinou pár fotek ze zákulisí celého focení, tedy i vizážistek při jejich práci. Náklady na focení nese tedy celý tým. Pro fotografa jsou to náklady na ateliér, techniku, často kostýmy, doplňky atd....

 

Focení je pro nás radostí. Nacházíme v lidech kolem spoustu krásy a svým způsobem jim nastavujeme přívětivé zrcadlo na jejich cestě. Jsem již na odpočinku a tak se nemusím honit za senzacemi a pachtit se za živobytím. Rád vytvořím hezký kalendář, fotoobraz nebo třeba reportáž v podobě komiksu. A někdy (zcela výjimečně) se mi i vrátí vložené náklady. Focení mne naštěstí neživí.

 

 

Rád fotím projekty, kde společně s modelkami a vizážistkami ztvárníme dané téma. Aktuálně startuje projekt Roční období, kde se snažíme každý měsíc v roce vystihnout za pomoci doplňků ( květin, obilí, ovoce, ale i rampouchů....) charekteristické znaky období. Výsledkem bude série Glamour fotografií a když se vše povede bude i kalendář pro účastníky projektu a jejich prezentaci, který bude možno si zdarma stáhnout ve formátu PDF. Fotíme v pronajatém ateliéru Digifoto v Praze ale i v mém malém ateliéru v Loučné.

 

Lucie - první modelka v projektu Roční období

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Příspěvky

March 5, 2019

August 19, 2017

January 31, 2017

January 24, 2017

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now